Likučių panaudojimas

Facebook

Kaip dažų naudotojai turėtume tinkamai tvarkytis su likusiais dažais. Siekiant sumažinti netvarką ir išvengti išsiliejimo ar nesaugaus išmetimo, svarbu apsvarstyti būdus, kaip apriboti dažų atliekas.

Visada pirmiausia kreipkitės į vietinę miesto aplinkosaugos reguliavimo agentūrą, kad gautumėte patarimų dėl šalinimo galimybių. Nepilkite dažų į kanalizaciją arba į lietaus kanalizaciją. Tokių šalinimo būdų pavojai gali būti ne iš karto akivaizdūs, tačiau netinkamas dažų šalinimas gali užteršti aplinką ir kelti grėsmę žmonių sveikatai ir gamtos ištekliams.

1. Pirkite reikiamą dažų kiekį

Apskaičiuokite reikalingą dažų kiekį išmatuodami dažytiną plotą ir apskaičiuokite naudotinų galonų kiekį. Peržiūrėkite dažų išeigą, nurodytą įsigyto gaminio duomenų lape ar etiketėje.

2. Tinkamai saugokite

Baigę projektą, dažų likučius reikia užsandarinti ir laikyti vietoje, kuri apsaugotų juos nuo pažeidimų, užšalimo ir aukštesnės nei 10 °C temperatūroje. Įsitikinkite, kad bet kokie dažų likučiai yra vaikams ir naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje.

3. Išsaugojimas naudojant ateičiai

Likę dažai gali būti naudojami taisymui ar kitiems kūrybiniams projektams. Taip pat galite eksperimentuoti ir maišyti spalvas mažiems projektams.

4. Padovanokite

Dažų likučius galite padovanoti draugui, kaimynui, mokyklai ar labdaros organizacijai, kuriai reikia dažų. Galite naudoti socialinę žiniasklaidą, kad pasiūlytumėte ją savo draugams arba soc tinklus, kad surastumėte vietinį asmenį ar organizaciją, kuriai reikia dažų.

5. Išmetimas

a. Latekso dažai

Niekada neišmeskite likusių skystų dažų į šiukšliadėžę. Išdžiūvusius latekso dažus išmeskite kaip kietas atliekas. O dar geriau nuvežkite tuščias dažų taras į artimiausią jūsų mieste esamą atliekų utilizavimo eikštelę .

b. Dažai tirpiklio pagrindu

Dažai tirpiklių pagrindu yra užsiliepsnojantys ir kelia papildomą pavojų aplinkai dėl tirpiklių. Išsaugokite tirpiklių pagrindu pagamintus dažus buitinių pavojingų atliekų surinkimo programai arba susisiekite su vietos vyriausybės aplinkos apsaugos agentūra, kad gautumėte nurodymų, kaip pakartotinai naudoti arba šalinti nepageidaujamus tirpiklių pagrindu pagamintus dažus. Valstybės, kuriose veikia „PaintCare“ organizacija, surinks ir tinkamai pašalins likusius tirpiklio pagrindu pagamintus dažus.Arba nuvežkite dažus į artimiausią jūsų mieste esamą atliekų utilizavimo eikštelę .

IŠkilo klausimų?

Nedvejokite!

Jums taip pat gali būti įdomu:

Emerald

Emerald®

Emerald® mėgaukitės nuostabiomis spalvomis daugelį metų su Emerald

 

SuperPaint®

Sherwin–Williams SuperPaint®Paverskite dažymą malonumu.

 

Pirkinių krepšelis