Apdailos dažymas

Facebook

Medienos ar kito popūdžio apdailos detalių dažymas yra greitas ir paprastas būdas bet kurį kambarį padaryti išskirtiniu.

1. Pasirengimas

Naudokite drėgną kempinę, kad išvalytumėte nešvarumus nuo apdailos. Jei reikia, naudokite šiurkščią kempinės pusę, kad užtikrintumėte švarų pradinį paviršių.

Pašveiskite paviršių ir drėgna kempine nuvalykite dulkes.

Užpildykite skyles, įdubimus ir įtrūkimus lengvu glaistymo mišiniu.

Kai glaistas visiškai išdžiūsta, švelniai nušlifuokite padengtas vietas naudodami 120 grūdėtumo švitrinį popierių, kad išlygintumėte paviršių.

Naudokite šluostę, kad pašalintumėte visas šlifavimo dulkes nuo apdailos.

Patarimas: Jei apdaila nauja arba jau lygi, švelniai šlifuokite 120 grūdėtumo švitriniu popieriumi, kol nuo apdailos išnyks visas blizgesys. Jei apdaila šiurkšti ir susidėvėjusi, pradėkite šlifuodami šiurkščiu 80 grūdėtumo švitriniu popieriumi. Tada pereikite prie mažiau šiurkštaus švitrinio popieriaus, pvz., 100 arba 120 grūdų, kad išlygintumėte paviršių.

2. Juostelė

Nuvalykite dulkes nuo sienų ir lubų aplink apdailą, kad dažymo juosta gerai priliptų.

Ant sienų ir lubų, supančių apdailą, užklijuokite dažytojo juostą, atsargiai, kad neprilipintumėte prie pačios apdailos. Kad dažai neprasiskverbtų per juostą, pabandykite naudoti vientisą be sujungimų gabalėlį, o ne kelis trumpesnius gabalus.

Prilipinę juostą, prispauskite juostos kraštus, kad užtikrintumėte sukibimą, nes tai padeda išvengti dažų nutekėjimo per kraštus.

Patarimas: Pasirinkite 3–4 colių juostą ir tvirtai prispauskite ją prie sienos. Laikydami pradžios vietą“, išvyniokite šiek tiek juostos, tada tvirtai pritvirtinkite prie sienos. Kartokite tol, kol juosta bus pritvirtinta per jūsų norimą ilgį.

3. Gruntavimas

Dažomus elementus užtepkite gruntu, uždenkite bet kokią pliką medieną , tada leiskite gruntui išdžiūti 24 valandas.

After the drying period, if bare wood or spackle is showing, apply another coat of primer to the trim.

Pasibaigus džiūvimo laikotarpiui, jei matosi plika mediena arba dėmės, apdailą užtepkite dar vienu grunto sluoksniu.

Šlifavimo dulkes nuvalykite drėgna kempine arba šluoste.

Patarimas: Kruopščiai išmaišykite gruntą su dažų lazdele ir nedidelį kiekį supilkite į dažų dėklą. Įmerkite kampu kirstą teptuką į gruntą, padengdami ne daugiau kaip ½–1 colio teptuko. Naudodami dėklo šoną nuvalykite grunto perteklių nuo šteptuko, kad išvengtumėte lašų gruntavimo metu.

4. Dažymas

Apdailos elementus užtepkite dažais trumpais horizontaliais teptuko judesiais. Kartokite judesį, kol kelios pėdos apdailos (ne viso ilgio) bus padengtos tolygiu dažų sluoksniu.

Nudažius visą paviršių išlyginkite trumpų potėpių seriją vienu ilgu ir švelniu teptuko braukimu per visą paviršių . Nepilkite ant teptuko daugiau dažų – vietoj to vienu ilgu judesiu vilkite teptuką ant ką tik nudažytos apdailos. Jei reikia, pakartokite, priklausomai nuo apdailos pločio, kad sukurtumėte lygų ir tolygų vaizdą.

Pradėkite dažyti kitą apdailos dalį atlikdami trečią ir ketvirtą veiksmus. Kartokite, kol apdaila bus visiškai nudažyta.

Prieš dažams pilnai išdžiūnant, atsargiai nuimkite juostą nuo sienos.

Patarimas: Kruopščiai sumaišykite dažus su dažų lazdele ir supilkite nedidelį kiekį į švarų dažų dėklą. Įmerkite teptuką į dažus, padengdami ne daugiau kaip ½–1″ teptuko. Naudokite dėklo šoną, kad nuvalykite dažų perteklių nuo teptuko, kad išvengtumėte lašų dažymo metu.

Patarimas: Platesnių apdailos detalių dažymui gali prireikti trijų ar keturių ilgų lygiagrečių teptuko linijų. Plonesnių apdailos detalių dažymui gali prireikti tik vieno ar dviejų ilgų lygiagrečių judesių.

IŠkilo klausimų?

Nedvejokite!

Jums taip pat gali būti įdomu:

Emerald

Emerald®

Emerald® mėgaukitės nuostabiomis spalvomis daugelį metų su Emerald

 

SuperPaint®

Sherwin–Williams SuperPaint®Paverskite dažymą malonumu.

 

Pirkinių krepšelis