Kaip pasirinkti blizgesį

Facebook

Iš pirmo žvilgsnio dažų blizgesys atrodo nereikšmingas aspektas, ypač palyginti su spalva. Tačiau norint pasirinkti idealų blizgesį dažymui, reikia atsižvelgti į svarbius vizualinius ir funkcinius aspektus.

Iš praktiškumo pusės pusiau blizgius arba blizgius paviršius paprastai yra lengviau išlaikyti švarius. Šios dažų formulės tradiciškai užtikrina tvirčiausią ir labiausiai dėmėms atsparią dangą – todėl vonios kambariuose, intensyvaus eismo zonose ir vaikų kambariuose dažnai naudojami blizgūs dažai. Estetiniu požiūriu pusiau blizgūs ar blizgūs paviršiai atkreipia dėmesį į tam tikrą paviršių, ypač interjere. Blizgūs paviršiai išryškina visus paviršiaus trūkumus. Jei ketinama sumažinti erdvę, reikėtų vengti blizgių dažų.
Daugelis gaminamų dažų turi keletą blizgesių. Blizgūs dažai turi aukščiausias šviesą atspindinčias savybes. Dar yra yra pusiau blizgus ; tada satino, kiaušinio lukšto arba mažo blizgesio blizgesiai; o tada Matinis arba gilus matinis blizgesys.

Kalbant Techniškai

Didelis dažų dervos arba rišiklio kiekis sukuria didelį blizgesį, lygią apdailą ir patvarius paviršius. (Dažų rišiklis suteikia sukibimą, suriša pigmentus ir daro didelę įtaką tokioms savybėms kaip blizgumas, atsparumas oro sąlygoms, lankstumas ir kietumas.) Ir atvirkščiai, didelis dažų pigmento lygis kartu su stambiomis pigmento granulėmis sukuria blankesnę, šiurkštesnę ir mažiau elastingą dangą.

Blizgūs paviršiai

Blizgūs paviršiai traukia akį – kur juos naudoti? Kontrastingi paviršiai suteikia gylio pojūtį. Norėdami pasiekti 3D pojūtį, apsvarstykite galimybę naudoti blizgius dažus ant apdailos paviršių kambaryje, kurie buvo nudažytas mažai blizgančiais arba matiniais dažais. Taip pat apsvarstykite galimybę naudoti blizgančius dažus, kad išryškėtų architektūrinės savybės, pvz., įėjimo durys arba puošnių stiklo dirbinių apdaila. Blizgesni dažai taip pat gali padėti šviesinti tamsias erdves. Esant įprastoms apšvietimo sąlygoms, pusiau blizgūs ir šviesių spalvų derinys yra optimalus sienų dengimo būdas tamsiai erdvei paryškinti. (Tokioje situacijoje reikėtų vengti itin blizgaus dažo – kitaip atsiras per didelis akinimas. Tamsioje erdvėje reikia daug dirbtinio apšvietimo, o blizgios sienos sugauna ir atspindi visą tą šviesą.)

Satin, low-lustre arba eggshell

Visų šių paviršių blizgesys yra tarp pusiau blizgių ir Matinių. Satino ir mažo blizgesio dažai turi šiek tiek didesnį blizgesį nei kiaušinių lukšto paviršius. Šios kategorijos dažai yra šiltesni ir suteikia didesnį gylio vaizdą nei matiniai dažai. Jie taip pat geriau atsparūs dėmėms nei matiniai dažai.

Matiniai

Matiniai dažai, taip pat žinomi kaip matte dažai. Kadangi jie neatspindi šviesos, jie linkę geriau paslėpti paviršiaus dėmes ir trūkumus nei dažai, turintys daugiau blizgesio. Vizualine prasme ši apdaila efektyviai „išlygina“ nelygias ar šiurkščias sienas. Matinis paviršius iš tikrųjų nukreipia dėmesį nuo paviršių.Matiniai dažai yra puikus pasirinkimas luboms ar kitiems paviršiams, kuriuos nenorite paryškinti. Deja, dėmes dažnu atveju sunku pašalinti iš matinio paviršių. Skirtingai nuo didesnio blizgesio dažų. Neatspindinčių matinių dažų tekstūra yra porėta, todėl šveitimas ar trynimas gali sulaikyti nešvarumus ir paviršius gali užsiblizginti. Tačiau yra viena svarbi šios taisyklės išimtis – Sherwin-Williams Duration Matte ® arba Sherwin-Williams Emerald Mate. Kurie yra matinio, blizgesio, sukurti naudojant patentuotą kryžminio sujungimo technologiją, kuri sudaro lygią ištisinę dažų plėvelę. Ši kryžminio sujungimo technologija ne tik užfiksuoja dažus, bet ir užtikrina puikų atsparumą dėmių, valymo dėmių, vandens dryžių ar bet kokių kitų dėmių atsiradimui ir galiausiai užtikrina puikų plovimą.

IŠkilo klausimų?

Nedvejokite!

Jums taip pat gali būti įdomu:

Emerald

Emerald®

Emerald® mėgaukitės nuostabiomis spalvomis daugelį metų su Emerald

 

SuperPaint®

Sherwin–Williams SuperPaint®Paverskite dažymą malonumu.

 

Pirkinių krepšelis